Incognito Magazine Issue 11

    Najnovšie číslo švédskeho Incognito magazínu, mapujúceho hlavne /no nie len/ škandinávsku scénu je už nejaký čas v predaji a pre tých z vás, ktorým tento časopis nič nehovorí sa pokúsim jeho aktuálne číslo zhrnúť v krátkej recenzií.
    Tí, ktorým škandinávska scéna nie je cudzia vedia, že čakať striktné graffiti nemeckého štýlu by bolo utópiou. Miesto toho ponúka Incognito štýly s nezameniteľným funky groovom, ktoré napriek tomu, že si ich osvojili writeri z mnohých kútov Európy majú svoje korene práve v škandinávií. I keď sú hlavným zameraním Incognito magazínu severské krajiny s dôrazom na Štokholm, jeden z dvoch rozhovorov prezentuje francúzske duo Horfe a Tomek z Paríža. Títo writeri patria k tomu najlepšiemu, čo súčasná graff scéna v paríži ponúka. Ich špecializáciou nie sú vlaky a metrá, gro ich prác sa nachádza v uliciach a dodávkach, ktoré sú v paríži obľubeným a vďačným terčom. Vskutku zaujímave interview, pri čítaní ktorého som sa s autormi v mnohom stotožnil.
    Okrem vlakov a metier nájdete v tomto časáku aj množstvo stien, schválne nepíšem legálov, pretože takýto pojem v Štokholme v zásade neexistuje, keďže mesto voči graffiti razí tzv. zero tolerance policy. Z mien, ktoré tu môžete nájsť nemôžu chýbať klasiky, teda Y2K, AOD, FAME, PMS, výborné sú aj stránky s podtitulom World Wide Bombing plné tags and ups z ulice, čo v mnohých magazínoch absentuje. Rôznorodosť tomuto magazínu rozhodne nechýba a aby neostalo len pri slovách, tak sledujte preview jedného z bohatej ponuky magazínov v Rooftope.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *